Víkendový intenzivní kurz věnovaný navrhování a tvoření přírodě blízkých samozásobitelských zahrad.
Brno: 15. – 17. září 2017
Praha: 29. září – 1. října 2017
Horka nad Moravou: 24. – 26. listopadu 2017

Kurz pro ty, kdo chtějí dosáhnout částečné soběstačnosti v jídle. Naučíte se, jak vypěstovat kalorické potraviny a připravit z nich pokrm, jak vypěstovat kvalitní osivo a jak založit domácí semennou banku. Termín není vypsán.

Celodenní kurz pro začínající i zkušené zahrádkáře a pěstitele se zájmem o semenaření. Hlavním tématem jsou semínka. Kurz je zakončen semínkovou burzou. Koná se v Brně (2.12. 2017), v Praze (3.12. 2017) a Horce nad Moravou (9.12. 2017).

Jakýkoli kurz nabízený na těchto stránkách lze objednat jiné osobě formou dárkového poukazu. Chcete-li někomu udělat radost a věnovat mu dárek, třeba k narozeninám nebo Vánocům, můžete mu zakoupit poukaz na vybraný kurz.

Účelem tohoto seznamu je dát přehled o kurzech konaných v nadcházejícím roce a umožnit zájemcům zvolit si nejvhodnější termín a místo. V roce 2017 budu lektorovat kurzy v Horce nad Moravou, Olomouci, Brně a Praze.

Pokud zvažujete účast na kurzu Design permakulturní zahrady, mohl by vám přijít vhod tento stručný seznam článků zveřejněných zde na webu, které tematicky volněji či úžeji souvisí s náplní kurzu. Kurz lze samozřejmě absolvovat i bez znalosti těchto textů.